Jdi na obsah Jdi na menu
 


 E-mail odeslaný 18. března 2011 na společnost hotel@hotel.cz

Vážení.

 V červenci  roku 2008 jsem přidával nový objekt  Mříčná na váš server  turistik.cz . S odstupem takřka tří let, kdy jsem  na server zavítal se nestačím divit. Na popis objektu byl  tehdy  dán limit cca 1800 znaků – nepamatuji přesně. V současné době  je ho tam  dvakrát více. O to tu ale neběží . Jde o to, kdo text přidával. Zřejmě asi nečetl text předešlý, jinak by se nemohlo stát následující.

Mnou vložený text v prvním odstavci: Obec Mříčná leží 4 km od města Jilemnice. Rozkládá se v podhůří Krkonoš, pod vrchem Strážníkem (610 m. n. m.). Mříčná leží v nadmořské výšce 431 m. n. m v údolí potoka Olšina. Vámi vložený, přidaný   text v druhém odstavci:Obec leží v malebném podhůří západních Krkonoš, 3 km jihozápadně od města Jilemnice. Nachází se v nadmořské výšce 431 m.n.m. v údolí potoka Olšiny, pod vrchem Strážník (610 m.n.m.). Není to takřka stejná informace? Rozcházíme se pouze ve vzdálenosti. Mříčná  je od Jilemnice skutečně vzdálená 4 km nikoliv 3 km, jak vy uvádíte. Dále mnou vložený text v prvním odstavci: Mezi významné rodáky patří učitel Jan Buchar(1859-1932)-zakladatel a propagátor krkonošské turistiky…Vámi vložený  text druhém odstavci: Obec je rodištěm Jana Buchara (1859-1932), učitele a propagátora turistiky a lyžování v Krkonoších. Není to takřka stejná informace? Pokud jde o fotografie. Kdybych věděl, co s nimi uděláte, tak bych je nikdy na váš server neumístil. Musel bych se stydět!  Jako kluci (starší si zcela jistě vzpomenou) jsme mívali fotoaparát značky Pionýr. Fotografie ním pořízené vypadaly obdobně jako ty na vašem serveru.  Nedokážu pochopit, co lze v době digitální fotografie znehodnotit.  U každé vložené fotografie byl uveřejňován  autor. Dnes už tomu tak není.  Na  druhou stranu je to asi dobře. Kromě již zmíněné Mříčné (u všech 38 fotografií jsem autorem) jsem také vkládal fotografie na Hrad Trosky, kde ze 41 vložených  fotografií je 19 mých. Obdobně je tomu na Tichánkově rozhledně z 9 uveřejněných fotografií je 6 mých  - neboli jsem autorem. Zaujalo mě proto tedy sdělení na vašich stránkách.“Obsah stránek serveru www.turistik.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření veškerého obsahu v jakékoli podobě, bez písemného souhlasu autorů, je nezákonné.“ Tomuto souvětí popravdě řečeno zcela dobře nerozumím. Kdo jsou ti autoři, u kterých bych měl požadovat písemný souhlas a hlavně, čeho jsou autory? Tak mě napadá,  že kdybych si chtěl zkopírovat  nějaké fotografie nebo text z objektu Mříčná,  tak bych musel sám sebe písemně požádat o souhlas, protože z valné části jsem autorem já.

Měl jsem na svých stránkách vaše logo s několika odkazy na turistik.cz. Už nemám. Jednak jsem ztratil důvod,  viz výše popsané a za druhé si myslím, že  reklama se má dělat kvalitním   věcem. Dále bych mohl být z vaši strany popotahován, maje turistik.cz v odkazech,…a šíření veškerého obsahu v jakékoli podobě, bez písemného souhlasu autorů.“

http://www.turistik.cz/cz/kraje/liberecky-kraj/okres-semily/mricna/kategorie/krajina/

 

S pozdravem  ...