Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borek pod Troskami-Trosky-Apolena-Vidlák-Hrudka-Rokytnický rybník-Borek pod Troskami cca 11,2 km

trabant.gif 

Motto

A bylo jaro. Všechno, všechno kvetlo, a ty včely tolik bzučely, a ta tráva byla taková veliká, a ta rosa jako granáty, a ti ptáčci tolik zpívali…..

Po nezvykle dlouhé zimě přišlo konečně to, nač jsme se nesmírně těšili. Pro nás je jaro nejkrásnějším obdobím v roce. S nezbytným batůžkem na zádech se konečně vydáváme vstříc prvnímu našemu putování v tomto roce. Pravda, mnozí z vás mohou namítnout, tak tohle už tady bylo a ne jednou. Bylo, ale je mnoho míst v Českém ráji, kam se velice rádi vracíme a toto je rovněž jedno z nich. Celé putování jsme pojali jako takové zahřívací-žádný spěch, zkrátka řečeno pijánko. Šlo nám hlavně o to užít si, co možná nejvíce nádherně prosluněného dne v Českém ráji. Nasávali jsme do sebe tu úžasnou a toliko potřebnou sílu a krásu jara. Když tu zjišťujeme, že vzduch je čímsi zasycen. Nebylo to nikotinem, jak kdysi pěl Pavel Sedláček. Byl to Trabant! Jo, a ne jeden. Posléze zjišťujeme, že je tu setkání majitelů a příznivců vozidel značky Trabant. Je to nádherná recese a fandovství, když vidíte, kde všude mohl být Trabant využit. Tak mě napadá, že soudruzi z NDR asi tenkrát udělali jednu zásadní chybu a to tu, že  vozidlo osadili  pouze dvoutaktním motorem. Po krátkém posezení v občerstvení pod Troskami,  kde jsem "nasával" tu úžasnou a toliko potřebnou sílu a krásu jara, se vydáváme k cíli našeho prvního putování. Muzeum panenek v Troskovicích.

Všem, kteří zde ještě nebyli, mohu vřele doporučit. Je tu údajně na tisíc exponátů. Na své si zde příjdou nejen malé děti, ale i ti odrostlejší, kterým se zde zcela jistě povede alespoň na malou chvíli vrátit do dětství. Najdou tu medvídky, panenky, kočárky, se kterými si jako malí hráli. Je to fakt úžasná nostalgie. Mimochodem, abych nezapomněl. Miminka, která zde spatříte jsou tak dokonale zhotovena, že jsou na první pohled takřka k nerozeznání od skutečných.

Otevírací doba:

Muzeum bude otevřeno od 1.5.2009 do 30.9.2009, úterý – neděle od 10.00 hod do 17.00 hod, mimo dny 14.5.2009 – 24.5.2009 a všechny pondělky – zavřeno z technických důvodů.

Mapa Troskovic

Dobrý den, dobré odpoledne, dobrou noc podle toho, co je. Ochranu na cestách a šťastný návrat domů vám přeje patron těchto stránek.

Obrazek

Ahoj příště strejda Míla

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 1 Putování Muzeum panenek v Troskovicích